Parish Draw

image_pdfimage_print

Winners of the May Draw

First Prize:    Carmel Lenny,  Brighton Rd, Foxrock

Second Prize:  Mairead O’Duffy, Thomas town Road

Third Prize:   Hannah Johnston, Sallynoggin Villas.

 

Next draw is on Sunday 25th June after the 11.30 a.m. Mass.

If you would like to join the draw the contribution is €10 per month.  Please contact the Parish Office for further information..

 


 

April winners:  First Prize:   Elizabeth Dempsey, Park Road. Second Prize:  Michael Curtin,  Arnold Park. Third Prize:  Val Hayes, Flower Grove.

March winners:  First prize: Deirdre Pittock, Killiney.  Second Prize:  John Clavin, Glenageary Road.  Third Prize:  Margaret Lundy, Arnold Park.

February winners:  First Prize:  George Mooney, Sallynoggin Park. Second Prize:  Ita Lawton, Arnold Grove.  Third Prize:  Erica Algeo, Killiney.

January winners:  First Prize: Colm McLoughlin, Bellevue Rd.  Second Prize; Kay Goggins, Pearse Villas.  Third Prize;  Paddy Ryan, Glenageary Hall.

December winners:  First Prize:  Elizabeth Dempsey, Park Road, Second Prize: Vera Daly, Bellevue Road, Third Prize:  Dermot Kelly, Avondale Road.  

Bonus Christmas Prizes: Ger Craddock, Glenageary Court.  Muriel Power, Glenalua Park, Macrina Clancy, Bellevue Road.

November winners:  First Prize: Jean Doran, Ardmore Park, Second Prize: Patsy McCann, Corrig Road, Third Prize:  Michael John Conlan, Flower Grove.

October winners:  First Prize:  Paddy Bass, Rochestown Ave., Second Prize:  Liam & Bríd Breathnach, Avondale Road, Third Prize:  Barry Courtney, Rochestown Ave.

September winners:  First Prize:  Fr Aquinas Duffy, Terenure, Second Prize:  Bríd NíChoincheanainn, Hillcourt Road,  Third Prize:  John Hanlon, Barnhill Ave.

August winners:  First Prize:  Liam Keag, O’Rourke Park.  Second Prize: Ollie Larkin, O’Rourke Park.  Third Prize: Aidan & Maria Lonergan, Claremont Road.

July winners;  First Prize Hilda Conroy, Glenageary Ave., Second Prize: Mary Teehan, Somerton, Third Prize: Gaye Casey, Castlepark Road.

June winners:  First Prize: Dave Green, Flower Grove, Second Prize: Josie Potts, O’Rourke Park, Third Prize: Kay Campbell, Glenageary Ave.

May winners:  First Prize: John Kelly, Glenageary Court.  Second Prize:  Anne Marie Gough, O’Rourke Park.  Third Prize:  Eileen Nolan, Glenageary Road.

April winners:  First Prize: Michael Curtin, Arnold Park.  Second Prize:  Kay Campbell, Glenageary Avenue.  Third Prize: Mary Carraher, Pearse Villas.

March winners:  First Prize: Pauline Shaw, Richmond Ave., Monkstown,  Second Prize: Monty Tinsley, Arnold Grove,Third Prize: Elaine Noonan, Park Close.

February winners:  First Prize:  Mary Molloy, Bellevue Road, Second Prize: Tina Pittock, Claremont Road, Killiney.  Third Prize: Brendan O’Connor, Sallynoggin Park.

January winners:  First Prize:  Dermot Kelly, Avondale Road,  Second Prize:  Hilda Conroy, Glenageary Ave., Third Prize: Jude Doyle, c/o O’Rourke Park.

December winners:  First Prize: John Hanlon, Barnhill Ave.,  Second Prize: Connie Smyth, Pearse Villas, Third Prize:  Tony O’Brien, Arnold Grove.   Hampers: Brian Pender, Arnold Park, Helen Kavanagh, Glenageary Park, Seosamh O’Laoi, Beechwood Lawn.

November winners:  First Prize:  Sharon Bass, Rochestown Ave., Second Prize:  Miriam Kelly, Glenageary Ct.,Third Prize:  Joe Murphy, Beechwood Lawn.

October winners: First Prize: Brian Mahony, Glenageary Court.  Second Prize: Macrina Clancy, Bellevue Road. Third Prize: John Hanlon, Barnhill Avenue.  

September winners: First Prize: Anne O’Brien, Park Road.  Second Prize: Phil Boyce, Pearse Gardens.  Third Prize:  Paddy Whyte, Glenageary Park.  

August winners:  First Prize: Mary Fleming, Beechwood Lawn  Second Prize: Mary Murphy, Beechwood Lawn Third Prize: Jenny McCabe, Bellevue Road

July winners: First Prize Mary Fleming, Beechwood Lawn, Second Prize: Bro. Paul Dunleavy, York Road,Third Prize Maureen E. Doyle, Thomastown Road

June winners :First Prize Dermot Hyland, Greythorn Park, Second Prize Monty Tinsley, Arnold Grove, Third Prize Betty Power, Torca Road, Dalkey

May winners:  First Prize Kay Foley, Glenageary Avenue,Second Prize Carmel Roberts, Sefton Green, Third Prize Paul McGuinness, Pearse Avenue

April winners: First Prize Kevin Beegan, Arnold Grove, Second prize John Clavin, Glenageary Rd Upr, Third prize Marie Larkin, O’Rourke Park

March winners: First Prize Liam Keag, O’Rourke Park, Second Prize Jacinta Keane, Glenageary Lodge, Third Prize Bro. Seán Tobin, York Road.

February winners: First prize Terry Reynolds, Glenageary Park, Second Prize Carmel McCarthy, Bellevue Avenue, Third Prize: Anne Allen, Rollins Villas